Úvod »PRODÁNO» Běh času - Amonit


        

Běh času - Amonit

Originální autorský šperk

vyprodáno

 

Skladem: 0 ks
cena výrobku:
670 Kč (28 EUR) ( Nejsme plátci DPH )

Originální Autorský šperk "Běh času - Amonit"

POPIS: Ústředním kamenem v tomto šperku je velice krásný Amonit, s výraznou Barevnou! přírodní kresbou. Narozdíl od běžných Amonitků zbarvených do hněda, v tomto kousku najdete barvy od modrošedé přes hnědou a béžovou až po oranžovou až vínovou........těžko popsatelné.
Šperk je docela dlouhý, krásně prodlužuje výstřih, a bude vypadat pěkně i na dlouhém závěsu k solaru.
Zapínání šperku je v předu.
Kámen není podložený ze spodní strany, ale je pevně zasazen.
Šperk je vyroben ručně bez bižuterních komponentů či odlitků.
Šperk je patinován, leštěn, broušen a povrchově ošetřen.

Barevnost fotografií se může lišit podle nastavení monitoru.

MATERIÁL: bezolovnatý cín, kov, Amonit

ROZMĚRY (š,v,t): 3,8 - 9 - 0,9 cm.
Vše měřeno v nejširších místech vzdušnou čarou.

ZAVĚŠENÍ: řetízek, nebo kůže v délce 45 cm. Délku mohu upravit podle Vašeho přání, při objednávce mi Vámi žádanou délku a materiál napište prosím do poznámky, jinak platí materiál a délka uvedená v popisu a na doprovodné fotografii. 
Zapínání je vlastní výroby z nerezového materiálu, který by neměl způsobovat alergické reakce. Háček na zapínání je tepán, což zvyšuje jeho pevnost. Na přání ho mohu vyměnit za biž. karabinku.

O tomto minerálu se říká že:

AMONITY

má název podle boha Amona a byly známé již starověku.

Amonite - Madagaskar, fosílie s nádhernou dekorativní strukturou, tito hlavonožci dorůstaly velikosti až přes dva metry - žili nejvíce v období druhohor, v tomto šperku jsou jasně vidět komůrky, které sloužily hlavonožci k urdžení rovnováhy on sám žil pouze v jedné z nich.

Reprezentují čas, věčnost - tedy to co bylo, je a bude. Spirála představuje vývoj, cestu, po níž lze vstoupit do oblastí vyššího vědomí. Proto se amonity spojují s vyššími čakrami a využívají při meditacích a obřadech. Fosilie byly spojovány i s dlouhověkostí, dnes se užívají k astrálnímu cestování časem, jako spojnice s minulostí, když chceme evokovat moudrosti dávných obyvatel této planety, nebo proniknout do minulých životů. Pokud jde o jejich vztah k budoucnosti - jaksi vyplývá z toho, že přetrvaly až dodnes. A zřejmě přetrvají i člověka jako takového.

Šamani je používali jako kameny síly, různým typům se připisovaly, obvykle na základě tvaru, konkrétní magické schopnosti. Pravda je, že i racionálního člověka naplní takový kámen respektem. Je to přece jen živý tvor, který už tu jednou byl, v tom je nám podobný. A tak nás v té souvislosti napadne, zda i po nás zůstane něco tak krásného a obdivuhodného.

Rozříznuté a leštěné amonity se dávají pro štěstí do peněženky, barvou i tvarem mnohdy připomínají zlaté mince.
(zdroj Dana Sklenářová)

RÁDA ZODPOVÍM PŘÍPADNÝ DOTAZ OHLEDNĚ TOHOTO VÝROBKU

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.