Úvod »PRODÁNO» Náušničky - Trojlístky


        

Náušničky - Trojlístky

Originální autorský šperk

 

cena výrobku:
94 Kč (4 EUR) ( Nejsme plátci DPH )

NA VÝROBKY Z FRIVOLITKOVÉ KRAJKY SE NEVZTAHUJE KLUBOVÁ SLEVA!

------------------------------------------------------------------------

Náušničky byly vyrobeny v rámci soutěže klubu Šperkovnice na téma Den Sv. Patrika.

POPIS: Náušničky jsem vyrobila ze světle zelených bavlněných nitek technikou Frivolitkové krajky a Jadeitových a skleněných korálků. Šperk je mírně vyztužený, krásně drží tvar a je lehounký. Zavěšení na biž. háčky se silikonovými zarážkami.

Barevnost fotografií se může lišit podle nastavení monitoru.

 

Frivolitková krajka patří k méně známé technice ručních prací. Je to druh ručně vázané krajky, kdy vhodným provazováním příze, pomocí frivolitkového člunku, nebo frivolitkové jehly, vznikají uzlíky a pak, podle jejich počtu, v různých kombinacích, fascinující vzory, složené z koleček, obloučků, slziček, zkrášlené pikotkami. Práce na Frivolitkové krajce je mnohem složitější a pracnější, než je třeba háčkování, což je možná důvod, proč se s ní setkáváme jen zřídka.
O původu a vzniku frivolitky jsou nepřesné dohady. Ve staré literatuře je doloženo, že největší oblibu si našla v Evropě v 16. - 17. století, kdy se stávala často nedílnou součástí šlechtických oděvů - límce, vsadky, kanýry, rukávy a pod. Podle některých vzorů pochází tato technika z Orientu a po Evropě se rozšířila z Itálie.
Pomocí frivolitky se dají vytvářet nejen různé ozdoby a dečky, ale v dnešní době i velice oblíbené módní doplňky, jako jsou náhrdelníky, náramky, náušnice a pod.

Údržba frivolitkových výrobků a šperků je nejjednodužší, jaká může být, když tedy dodržíme všechna pravidla používání šperků.
Frivolitkové výrobky jsou napuštěny výztuží, proto se příliš nešpiní, ale když už se tak stane, jednoduše se vyperou a znovu vyztuží a ani to v některých případech není potřeba, protože Frivolitková krajka je velice tuhá a pevná sama o sobě.

 

*************************************************

POTŘEBUJETE PORADIT?

Volejte 724220705, nebo mi napište zprávu.

 

 

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.